thefuckingroom 17 08 01 angie white mp4 | The Shiny Trin season 05 episode 12 | Poli Opposti STREAMING ITA (2015)
LoadingAdd to favorites

Çağrı Türkçe indir

529
Çağrı

Çağrı tek part indir,

Çağrı yapımını beklemeden indir 6. yüzyılda Mekke. İslam tarihçilerinin Cahiliye Devri olarak anmaktan hoşlandıkları dönemdeyiz. Şehrin ileri gelenlerinin Mekke’yi köleliğin ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde acımasızca yönettiği rivayet ediliyor. Kız çocukların yeni doğduklarında diri diri gömüldüklerinin anlatıldığı acımasız bir dönem. Böyle karanlık bir çağda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Hz. Muhammed insanları tek bir Tanrı’ya tapmaya davet ediyor ve şehre hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor.
Allah’tan inen bir ayet, peygamberin silaha sarılmasını ve Mekke ordularına karşı direnmesini emrediyor. Müslümanların ordusu tecrübesiz olduğu halde Bedir savaşını kazanıyor. Uhud savaşının ardındansa 10 yıllık bir barışa evet diyerek arada geçen süreyi İslam’ı yaymak için kullanıyorlar. Muhammed’in Allah’ın elçisi olduğu, Allah’tan başka tanrı olmadığı haberi Arap yarımadasını hızla katediyor.
En iyi müzik dalında Oscar’a aday olan Çağrı, Hz. Hamza rolündeki Anthony Quinn’in benzersiz oyunculuğu kadar, büyük bir prodüksiyon olması ve Hz. Muhammed’i göstermeden İslam’ın doğuş ve yayılışını anlatmadaki başarısıyla da tüm dünyadaki Müslümanların beğenisini toplamış bir yapım.1976 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Moustapha Akkad Başrol Oyunculuğunu Johnny Sekka üstlendiği Biyografi Türünde The Message filmini indir…

Çağrı tek link indir,

Çağrı Turbobit indir

http://turbobit.net/f5kujuk9fn7b.html

Çağrı redbunker indir

http://www.redbunker.net/ex8c75r17tcq/Cagri.1976.TR.BRRip.XviD.avi.html


Çağrı Türkçe indir indir
Yorumlar